
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2 mm |
| Width | 1.7 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 12 |
| Height | 550 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.5 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Type | Voltage Level |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | Voltage |
| Max Supply Voltage | 3.3 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | 3 |
| Logic Function | Level Shifter |
| Number of Outputs | 3 |
| Nominal Supply Current | 5 µA |
| Channels per Circuit | 1 |
| Voltage - VCCA | 1.65 V to 3.3 V |
| Voltage - VCCB | 2.3 V to 5.5 V |
Stock: 1588
Distributors
pcbx
Unit Price$1.26444
Ext.Price$1.26444
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.26444 | $1.26444 |
| 10 | $0.93273 | $9.32730 |
| 25 | $0.85151 | $21.28775 |
| 50 | $0.80628 | $40.31400 |
| 100 | $0.76345 | $76.34500 |
| 300 | $0.73780 | $221.34000 |
| 500 | $0.71301 | $356.50500 |
| 1000 | $0.68822 | $688.22000 |
| 3000 | $0.58050 | $1741.50000 |
